Co oznacza „najlepszy gabinet ginekologiczny”?

Każdy ma nieco inne preferencje, jeśli chodzi o wizyty lekarskie, dlatego też trudno w sposób jednoznaczny, konkretny i uniwersalny określić, co należy rozumieć pod pojęciem „Najlepszy gabinet lekarski”. Podobne trudności w definiowaniu będziemy mieli w przypadku wyboru najlepszego ginekologa w danym mieście. Jedne panie są bowiem zwolenniczkami panów – ginekologów, a inne wolałyby iść na badanie do kobiety ginekolog, jako że ich zdaniem ona bardziej jest w stanie zrozumieć pacjentki, niż mężczyzna. Kto ma rację i jak należy określać najlepszy gabinet ginekologiczny?

Wrocław ze świetnym ginekologami

Na terenie stolicy Dolnego Śląska, we Wrocławiu znajduje się wiele prywatnych i państwowych gabinetów ginekologicznych. Najlepszy gabinet ginekologiczny we Wrocławiu to ten, z którego wychodzą wyłącznie zadowolone pacjentki. Jeśli by przeprowadzić ankietę wskazującą na to, czego pacjentki oczekują po wizycie u ginekologa i dlaczego polecają dany gabinet, pewnie usłyszelibyśmy setki zróżnicowanych wypowiedzi. We Wrocławiu naprawdę nie trudno znaleźć dobrego ginekologa, zarówno mężczyznę, jak i kobietę.

Oczekiwania pacjentek

W stosunku do ginekologów i gabinetów ginekologicznych pacjentki wykazują podobne oczekiwania. Chcą między innymi:

  • Zrozumienia ich problemu ze strony lekarza,
  • Potraktowania każdej pacjentki w sposób indywidualny,
  • Poświęcenia czasu,
  • Punktualnych wizyt w gabinecie,
  • Braku kolejek w poczekalni,
  • Nowoczesnego sprzętu diagnostycznego,
  • Możliwości zapisania się na wizytę w dogodnym dla siebie, niezbyt odległym terminie.

Negatywnie są zaś oceniane te gabinety ginekologiczne, w których w małych, dusznych poczekalniach trzeba oczekiwać nawet po kilka godzin na wizytę, w których lekarz ma dla pacjentki zaledwie kilka minut, przy czym czas ten dzieli na rozmowy telefoniczne, niekoniecznie z pacjentkami. Gabinet ginekologiczny ze starym sprzętem, bez urządzenia do wykonywania USG nie będzie dobrze oceniany przez same pacjentki, bez względu na to, jaki lekarz czy lekarka w nim przyjmuje. Poza wszystkim, gabinet lekarski, zwłaszcza gabinet ginekologiczny powinien być czysty i schludny, urządzony z gustem.

Podobne wpisy:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Badania ginekologiczne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *